Mateusz Pielka – blog historyczny

3 stycznia 2015
Kategorie: Bez kategorii

Ferie w Muzeum Historii Żydów Polskich

Opublikowano: 03.01.2015, 14:00

Muzeum Polin przygotowało dla najmłodszych program na okres ferii w 2015 roku. Centrum edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich oferuje niezwykłe zajęcia z kultury żydowskiej przystosowane dla młodych. Propozycja „na ferie” jest kolejnym krokiem w wielowymiarowość edukacyjną Polin.

Autorzy ferii w Muzeum przygotowali kilka modułów edukacyjnych. Odbędą się warsztatu plastyczne, które przybliżą najmłodszym świecką i religijną tradycję Żydów. Zajęcia odbywać się będą w oparciu o żydowskie teksty. Uczestnicy będą mogli rozmawiać ze specjalistami o literaturze, języku i filozofii wyznawców judaizmu.

Odbywać się będą również zajęcia muzyczne związane ze śpiewem tradycyjnych żydowskich piosenek. Uczestnicy poznają utwory w języku hebrajskim jaki i w jidysz. Twórcy programu pomyśleli także o zajęciach interaktywnych, dla dzieci przygotowano grę Polin.

Warsztaty odbędą się w centrum edukacyjnym Muzeum Polin w Warszawie przy ulicy Anielewicza 6. Zajęcia z oferty specjalnej „Zima w mieście” odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 10:00–11:30 oraz 12:00–13:30 od 19 do 30 stycznia 2015 r.

Miejsca dla dzieci należy rezerwować:

tel. +48 22 471 03 01

e-mail: rezerwacje@polin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.